Jaka jest różnica między Ruletka Live a Ruletka Video

W jednym z artykułów informowaliśmy was o tym, jak rozrosła się na przestrzeni dziesięcioleci ruletka. Doprowadziło to do powstania nowych odmian, a te z kolei pozwalają nam dobrać grę bezpośrednio do swoich preferencji i oczekiwań. Całość stała się przyjemniejsza, a wygrane praktycznie łatwiejsze. W tym materiale skupimy się natomiast na kolejnym rozróżnieniu. Omówimy ruletkę live w kasynie a ruletkę wideo. Te dwa zestawienia wcale nie są jednoznaczne ze sobą i różnice są bardzo znaczące. Dzięki temu unikniecie potencjalnej wpadki i rzeczywiście zagracie w wydanie, które zainteresuje was w szczególności. Zapraszamy do naszego krótkiego tekstu, po jego lekturze całość będzie jasna, a wy będziecie mogli się skupić na prawdziwej zabawie i walce o prawdziwe pieniądze.

Podstawowe zasady gry w ruletkę

Zaczniemy od klasycznego opisu samej gry, dla osób, które nie miały z nią jeszcze styczności. Najczęściej spotykane wydania to ruletka europejska oraz amerykańska. Pierwsza z nich jest najczęściej spotykana i oferuje 37 pól na każdym kole do gry, po połowie są czerwone i czerwone, z czego jedno dodatkowo widnieje jako zielone z cyfrą „0”. Gracze typują pojedynczą cyfrę lub inną kombinację bezpośrednio przy samym stole, dobierając do siebie stawkę. Trzeba pamiętać, że istnieją różne rodzaje stołów, tak dla graczy poczatkujących czy tych, którzy nie lubią inwestować dużo, jak również wersje bogatsze aż do VIP-ów czyli tzw. high rollerów, którzy grają wyłącznie za pokaźne kwoty pieniężne. W zależności od tego z jakiej gry korzystacie (o tym niżej) usiądziecie przy prawdziwym stole albo przy komputerze. Rywalizuje się tu bezpośredni z krupierem, który reprezentuje kasyno. To ma nad wami przewagę, różni się ona od siebie w zależności od wydania ruletki, w przypadku europejskiej wasza strata jest mniejsza, dlatego właśnie ją polecamy w pierwszej kolejności. Można tu zresztą wygrać nawet 35 krotność stawianej stawki, nie musimy więc mówić, że to naprawdę pokaźna, duża kwota.

Ruletka live

Ruletka liveWydanie ruletki na żywo to obecnie najpopularniejsza forma gry, gdyż oferuje nie tylko możliwość rywalizacji z prawdziwym krupierem, ale dokonacie tego w czasie rzeczywistym, widząc to, co dzieje się przy stole. Dodatkowo całość tego zagadnienia operuje na podstawie licencji i bardzo restrykcyjnym zasadom, dzięki czemu gracz ma pełnie bezpieczeństwa, że nie zostanie oszukany. Ruletka na żywo pozwala nam na interakcje z osobą prowadzącą i innymi graczami. Krupier często zwracać się do was będzie po imieniu, dzięki czemu poczuć się można jak w lokalu stacjonarnym. To wielkie przeżycie i często znacznie większa dawka adrenaliny, niż w przypadku gry standardowej. Mamy tu zresztą do czynienia z najwyższej jakości transmisją, bardzo widocznymi żetonami i układem stołu przy którym jest ciekawie. Jednocześnie możecie grać w… piżamie, popijając swoje ulubione piwo. Nie ma znaczenia jak się ubierzecie, a to kolejny atut. Większość kasyna oferuje ruletkę live w różnych opcjach, od gry za niskie stawki, po możliwie najwyższe, także w wybranym języku. Uznanie oddajemy też krupierkom, gdyż są to zwykle ponadprzeciętnie piękne kobiety.

Ruletka wideo

Ruletka live a ruletka video ma kilka klasycznych różnic, ale wybór oczywiście opierać będziecie na własnej chęci i typie gry, który podejdzie wam bardziej. Wydanie video różni się o tyle, że rywalizujecie tu po prostu z komputerem. Nie ma prawdziwego krupiera, dlatego też rozgrywka jest w pełni automatyczna, co za tym idzie szybsza i pozbawiona dodatkowych emocji. Rywalizujecie z poziomu swojego komputera lub urządzenia mobilnego. Możecie wybierać stawki i opcje gry tak samo, jak w wydaniu live, chociaż często otrzymacie także opcje dodatkowe. Tu również zagracie na stołach europejskim czy też francuskim i amerykańskim. Im lepiej postara się deweloper, tym lepiej odwzorowany będzie mechanizm a także grafika samego stołu. Czasem możecie odczuć wrażenie, jakbyście grali naprawdę przy realnym stole, co daje dodatkowy atut.

Jaka jest różnica pomiędzy ruletką live a ruletką video? Wydaje się, że podstawowe kwestie macie już za sobą. Trzeba przyznać, żeVideo roulettesamych różnic jest oczywiście więcej, natomiast to sam gracz decyduje czy prawdziwa interakcja z krupierem jest lepsza od wydania dynamicznego w którym po prostu koncentrujecie się na kręceniu i rozrywce. Takie wydania dostępne są niemalże w każdym kasynie internetowym, dlatego doszukanie się odpowiedniej wersji nie będzie żadną przeszkodą. To gracz decydują i to jest w tym najważniejsze.

Wszystkie wersje mają swoich fanów, dlatego nie będziemy w tym miejscu przekonywać was o wyższości jednego produktu nad drugim. Najlepiej jest dokładnie sprawdzić oba wydania. Możecie tego dokonać nawet nie płacąc ani złotówki. Jak tego dokonać? Otóż deweloperzy pozwalają na wykorzystanie wirtualnej waluty. To fikcyjna gotówka, która jest nieograniczona czasowo i ilościowo, dzięki czemu możecie wybrać grę i przejść do niej, spróbować swoich sił, poznać układ, mechanizmy, muzykę czy nawet krupiera z którym zagracie. To wielkie opcje, które stoją przed wami otworem.