Zasady gry w ruletkę online

Ogólnie o Ruletce

Ruletka objasnienie zasadRuletka online w kasynie to jedna z najczęściej wybieranych gier stołowych w historii. Nic dziwnego, rywalizacja na tym poziomie daje ogrom możliwości z których gracze chętnie korzystają. Właśnie dlatego pragniemy przytoczyć wam zarys ogólny, a także zasady gry, którymi będziecie się kierować na dalszym etapie. Trzeba przy tym pamiętać, że część kasyn zaoferuje wam rozwiązania, które będą się od siebie różniły w zależności od danej wersji. Wystarczy wspomnieć, że kiedyś koło do gry miało zaledwie 31 pól, obecnie jest ich od 37 do 38, w zależności od tego, czy jest to Europa czy Stany Zjednoczone. W obu przypadkach różnica polega głównie na prawdopodobieństwu wygranej.

Ruletka europejska składa się z 37 przedziałów, które będą ponumerowane od 0 aż do 36. Lepiej będzie skupić się właśnie na tym rozwiązaniu, głównym powodem jest oczywiście większa szansa na wygraną, niż gdybyśmy sięgnęli po koło amerykańskie, w których pól jest więcej. Sekcja każdego stołu podzielona jest na część zewnętrzną i wewnętrzną. Na każdej z nich znalazły się inne pola, które można obstawiać z poziomu gracza. Krupier w tym przypadku nie uczestniczy bezpośrednio w grze. Pierwsza z sekcji to pary czerwony i czarne, wysokie lub niskie oraz parzyste i nieparzyste. Istnieje też szansa typowania sześciu 12-cyfrowych zakładów. W przypadku wewnętrznych z kolei gracie na pojedyncze, poukładane numery albo konkretne ich grupy. Są też opcje dodatkowe typowania od 7 do 17 numerów, za co odpowiada tzw. tor wyścigowy.

Zasady gryRodzaje zakladow

Sama gra w ruletkę jest niezwykle prosta i nie będziecie mieli problemów ze zrozumieniem zasad. Po tym, gdy usiądziecie do stołu konieczne będzie wybranie koloru żetonów, które będą do was niejako przypisane przez całą rozgrywkę. Następnie wybierzecie wartość żetonów do gry i postawicie zakłady czy liczbę na danym obszarze do obstawiania. Mnogość opcji, którą otrzymają gracze jest naprawdę pokaźna, przez co sam regulamin może wydawać się skomplikowany, prawda jest wszak taka, że wystarczy wam kilka zakręceń i typów, by szybko wdrożyć się w temat i zrozumieć, jak banalny jest to system całościowo. Zakłady wewnętrzne i zewnętrzne to możliwość typowania na dowolną liczbę i ich kombinację. Żaden z zakładów nie może być niższy niż minimum na danym stole. Dlatego przed wejściem na ruletkę online dobrze jest sprawdzić jakie warunki oferuje stół, tj. jaki jest minimalny i maksymalny zakład. W razie sukcesu na konto gracza wraca nie tylko wcześniej postawiona kwota, ale też wypłata uzależniona od stawianej przez was sumy czy też kursu samej wypłaty. Naturalnie przy porażce cały zakład zostaje utracony. Jak kształtują się wypłaty przy poszczególnych typach? Przedstawiamy poniżej krótkie zestawienie, którym będziecie się kierować:

  • Jedna liczna, czyli Straight Up. Wypłata z kursem 35:1
  • Dwie liczby (Split). Wypłata z kursem 17:1
  • Trzy liczby, czyli Street to wypłata z kursem 11:1
  • Róg, czyli Corner to wypłata z kursem 8:1
  • Jest też linia z kursem wypłaty 5:1.

Powyżej podaliśmy zakłady wewnętrzne, w przypadku ich zewnętrznych odpowiedników sprawa jest znacznie łatwiejsza. Dlaczego? Otóż przy zakładach czerwonych, czarnych, nieparzystych, parzystych, niskich i wysokich współczynnik wypłaty wskazuje 1:1. Natomiast przy 1, 2 i 3 tuzinie, podobnie jak i w 1, 2 i 3 kolumnie będzie to 2:1.

Jeśli jesteśmy przy zasadach gry w ruletkę, dodamy także kilka informacji mniej popularnych. Dla przykładu poza sekcjami zewnętrzną i wewnętrzną gracze mają też do wyboru obszar, często nazywany torem, o czym wspominaliśmy już wyżej. Liczby w nim są ułożone w takiej kolejności jak na samym kole ruletki. Klikając ma wybrany numer położycie na nim automatycznie żetony. Automatycznie stanie się to na polach przyległych, potocznie zwanych sąsiadami. Cały ten obszar daje możliwość zakładów specjalnych. Nazwane są one: Voisinis du Zero, Tiers du Cylindre, Orphelins en Plein, Zero. Koszt w żetonach, liczba numerów składowych oraz bezpośredni rozkład zawsze będą dla was widoczne przy stole ruletki, dlatego nie jest to żadna tajemnica.

Istnieje też opcja Splits, czyli zakłady na dwa sąsiadujące numery w tym samym kolorze. Istnieje sposobność typowania ich za jednym razem, na co wpływ mają gotowe pole umieszczonych przy obszarze toru. Splits czerwonych jest mniej (9/12, 16/19, 18/21, 27/30).

Podsumowanie

Wszystkie stoły różnią się od siebie limitami zakładów. Część stołów, często oznakowane jako VIP mają znacznie wyższe stawki początkowe, co nie oznacza, że nie znajdziecie także i takich, których wartość jest wielokrotnie niższa, by zagrać mógł dosłownie każdy zainteresowany. Zysk kasyna w ruletce europejskiej wynosi 2,70%. Jest to z pozoru niewielka wartość, ale należy ją mieć na względzie. Na dłuższą metę wygrać się po prostu nie da, stąd też radzimy grać spokojnie, zastanowić się nad passą i podjąć stosowne do tego działania. Sugerujemy też podjąć działania przy stole wieloosobowym, co pozwala na kumulowanie nagród i następnie walkę o pokaźniejsze kwoty pieniężne.